Microsoft Office 365

Základní informace

Školní licence Microsoft Office 365 umožňuje instalovat Office až na 5 různých zařízení.

Jsou podporována následující zařízení:

• Osobní počítač s operačním systémem Windows 7 a novějším – instaluje se Office 365 (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype pro firmy a OneDrive pro firmy, Teams). Instaluje se z portálu Office 365.
  • Osobní Počítač Mac s Mac OS X 10.10 a novějším. Instaluje se Microsoft Office for Mac (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote a OneDrive). Instaluje se z portálu Office 365. Pozor, ve verzi pro Mac není součástí Access, který je nutný ve 3. ročníku a je nutné mít přístup k PC s Windows!

Podmínky použití

Licenci Microsoft Office 365 mají přiřazenu zaměstnanci a studenti vždy na aktuální školní rok.

Pokud ztratíte status studenta či zaměstnance, tak ztrácíte i licenci Microsoft Office 365.

Každý den se snaží nainstalovaný Office připojit na servery Microsoftu a ověřit, zda máte stále přidělenu licenci. Pokud se nepodaří 30 dní ověřit licenci, tak již dále nebude možné upravovat dokumenty.

Office pro mobilní zařízení (iPhone, iPad či telefony s Androidem) je zdarma (tyto instalace se nepočítají do limitu 5 instalací.)

Návod pro instalaci

• Přihlaste se na portálu Microsoft Office 365.
    • Pozor, je nutné zadávat přihlašovací jméno přesně dle instrukcí v emailu (s koncovkou @oakubelikova.onmicrosoft.com)
  • Po přihlášení na hlavní obrazovce vpravo nahoře klikněte na „Nainstalujte si Office“ a tím zahájíte stahování instalačního balíčku.
  • Instalační balíček po stažení spusťte a postupujte dle instrukcí průvodce instalací

Problémy s aktivací licence Microsoft Office 365

• Ověřte, že máte nainstalován Microsoft Office 365, že nemáte na počítači jinou verzi Microsoft Office, pokud ano, nejprve starou verzi odinstalujte,
  • ověřte, že licence pro konkrétní počítač není deaktivována (můžete mít MS Office až na pěti zařízeních, při pokusu o instalaci na šesté zařízení se může stát, že se některá z předchozích deaktivuje, aktivace spravujete přes svůj účet),
  • ověřte konektivitu na licenční server,
  • ověřte, že máte povoleny aktualizace pro MS Office – licenční server může odmítnout starou verzi,
  • zkuste opravit instalaci Microsoft Office 365 – instalátor má volbu opravit instalaci.

Podpora a žádosti o nové heslo

• Při ztrátě hesla neklikejte na zapomenuté heslo, ale kontaktujte správce, viz níže.
  • Kontaktujte správce prof. Kratinu na emailu david.kratina@oa-kubelikova.cz.
    • V emailu uveďte své jméno, příjmení, třídu a přihlašovací jméno (např.  Adam Novák má přihl. jméno 1nova).