CELOPRAŽSKÁ SOUTĚŽ IT ZEUS

Datum: 20. 6. 2022

CELOPRAŽSKÁ SOUTĚŽ IT ZEUS

Dne 10. června 2022 se konala celopražská soutěž pro žáky 2. ročníků obchodních akademií v odborných předmětech s názvem IT ZEUS v budově Českoslovanské akademie obchodní, na Praze 2, Resslově ulici č. 5.

Žáci soutěžili ve dvoučlenných týmech, a to z oblasti ekonomiky, účetnictví, základů statistiky, informačních technologií a hospodářského zeměpisu.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí. V první části vypracovával každý soutěžící sám písemný test z oblasti ekonomiky, základů statistiky a účetnictví. Body získané v této části soutěže potom přinesl do banku svého družstva.

V druhé části soutěže zpracovávalo dvoučlenné družstvo společně úkoly z oblasti informačních technologií a hospodářského zeměpisu na počítači.

Naši školu reprezentovali dva žáci ze 2. A, a to Adam Lukáš a Daniel Veselý.

A reprezentovali ji opravdu výborně. Získali krásné druhé místo.

Moc gratulujeme

Ing. Veronika Tučková