MČR ve zpracování textů on-line 2021

Krajské kolo

po loňské prodlevě v pořádání soutěže se letos naši žáci z 2., 3. a 4. ročníků zúčastnili krajského kola Mistrovství ČR ve zpracování textů.

V krajském kole nás reprezentovalo 7 žáků a bez možnosti přípravy nastoupili rovnou do probíhající soutěže. Většina nastoupila do všech 3 disciplín:

• minutový opis
  • 10minutový opis v českém jazyce
  • 5minutový opis v anglickém jazyce

10minutovém opisu z českého jazyka s výkonem 3707 čistých úhozů, stejně tak v 5minutovém opisu v anglickém jazyce výkonem 1699 čistých úhozů a taktéž v poslední disciplíně v minutovém opisu zvítězila žákyně Sabina Rychterová ze 4. B s uznaným výkonem 415,0 čistých úhozů.

Všem soutěžícím patří velký dík za vstřícnost, aktivní přístup k soutěži a za reprezentaci naší školy v krajském kole MČR.

Celostátní finále

Z pražských středních škol se do celostátního kola probojovaly pouze 3 školy. Naše OA Kubelíkova, OA Heroldovy Sady a ČAO Resslova. Naši školu reprezentovala žákyně ze 4. B, a to ve všech třech disciplínách.

Kvalifikační kritérium pro 10minutový opis byl 325 čistých úhozů za minutu.

Děkujeme naší maturantce Sabině Rychterové a přejeme jí, aby i maturitou prošla stejně dobře jako soutěží.

Zapsala Veronika Sládková, 2. A