Školní akce

Exkurze do České národní banky

Dne 4. 9. 2020 se naše třída 4.B zúčastnila v rámci výuky ekonomiky exkurze do České národní banky. V prostorách ČNB jsme se mohli seznámit s její historií, a také jsme si na vlastní kůži mohli potěžkat pravou zlatou cihlu, která měla hodnotu 17 milionů korun a vážila 12,5 kilogramů. Exkurze se nám líbila, jsme rádi, že jsme ČNB mohli navštívit, a za její zprostředkování děkujeme vyučující ekonomiky.

Daniel Musil 4. B

Exkurze do České národní banky

Sbírkové dny Světlušky

Naše škola se tradičně zapojí do akce Světluška. Dne 9. 9. 2020 můžete v ulicích Prahy potkat naše studenty třídy 3. A, kteří budou prodávat dárkové předměty.

Můžete přispět zakoupením předmětu, nebo přispět i bez zakoupení předmětu. Účelem konání sbírky je získání prostředků na přímou pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Světluška 2020

Ekologický projekt

Ve dnech 27. - 29. 1.  proběhl na OA Kubelíkova ekologický projekt navazující na obsah učiva předmětů základy přírodních věd a biologie v 1.ročníku.  Globální ekologické problémy rozhodně nenechávají naše žáky v klidu a v rámci výuky se jim věnují již několik let. Umí problémy nejen pojmenovat a pochopit, ale i v rámci kritického myšlení k nim zaujmout postoj a následně hledat řešení. Vygradováním celého projektu byla tzv. dramatizace  zvoleného ekologického tématu.

Mgr. Yvetta Hybnerová

ekologický projekt

Zeměpisná olympiáda

Dne 24. 1. 2020 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády.

Do soutěže se přihlásilo 15 žáků z 1. - 3. ročníku. Největší zastoupení měli druháci.

A jak se jim dařilo řešit úkoly, ve kterých se testovaly nejen znalosti, ale i dovednosti z nejrůznějších oblastí geografie?

1. - 2. místo:   Ondřej Tůma 2. B, Jakub Kolář 1. C

3. místo:          Dominik Fábera 2. D

Tito tři žáci postupují do oblastního kola, které proběhne v únoru.

Všem zúčastněným děkuji, nejlepším blahopřeji a přeji hodně úspěchů v dalším kole.

PaedDr. Jiřina Škodová