Obchodní akademie Kubelíkova

Foto soutěž

Foto soutěž 2019

V Praze jsme nejlepší

Po dvou vyhraných kvalifikačních kolech nás čekal finálový den, kde se sešlo 6 škol usilujících o získání prvního místa a tím pádem i postupu do kvalifikace republikového finále. 12 našich florbalistů vstoupilo do turnaje prohrou. Gymnázium Špitálská nás porazilo 5:2.

Abychom mohli pomýšlet na semifinále a případné finále, museli jsme porazit SPŠS Betlémskou. Jelikož přijeli v omezeném počtu, nebyl problém jim nadělit pětigólový příděl a zajistit si tak postup do semifinále z druhého místa. Tam už nás čekal vítěz druhé skupiny SPŠS J. Gočára. Vedli jsme 2:0 a už to vypadalo, že si dokráčíme pro hladké vítězství. Jenže ouha!!!! Během naší slabší 2minutovky jsme rázem prohrávali 3:2. Zápas byl najednou pln emocí. Naštěstí se nám podařilo srovnat a v nájezdech už čaroval náš brankář Honza.

Otěže finále  jsem drželi pevně ve svých rukou. Za stavu 3:0 soupeř ještě zabojoval a dokázal snížit na rozdíl jedné branky, ale to bylo vše. My jsme mohli slavit postup do kvalifikace republikového finále, které se uskuteční 19. března v Teplicích.

Mgr. Kamil Sedlák

florbal.19.1.jpg

Pojeďme do jižní Itálie

Ve dnech 29. 1. - 31. 1. 2019 naši Obchodní akademii navštívili v rámci projektu EU Erasmus+ tři učitelé z italské střední školy z města Fasano, aby společně s našimi učiteli vypracovali postup spolupráce.erasmus

Tento projekt nabízí možnost 24 našim a 24 italským žákům účastnit se týdenního výměnného pobytu na téma „Jsem také evropský občan“. Žáky podílející se na tvorbě projektu čekají mezinárodní sportovní utkání, bohatý kulturní program, společné objevování přírodních krás a historických památek. Italští žáci se v září 2019 mohou těšit například na vlastivědnou a historickou prohlídku Prahy, návštěvu českého pivovaru a naši žáci se v říjnu 2019 seznámí s provincií Brindisi, kde se nachází město Fasano, a poznají krásy tohoto regionu a ochutnají pověstné italské farmářské výrobky přímo od výrobců.

Společně strávený týden v rodinách jistě přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a možná i nová přátelství na celý život.

Úvodní kolo POPRASKu ve florbale

První den v druhém pololetí čekalo na naše děvčata úvodní kolo POPRASKu ve florbale. V konkurenci dalších tří škol jsme si po hladkých vítězstvích došli pro první místo, které zaručovalo postup do pražského finále, které si zahrajeme počátkem března.

Mgr. Kamil Sedlák

poprask.19

Soutěž z účetnictví MD / D

Dne 11. prosince se konalo školní kolo soutěže z účetnictví MD / D a zúčastnili se ho zástupci všech tříd 4. ročníku. Mezi nejlepší se probojovali Hana Pihávková a Dominik Doksanský - oba ze 4.A (se shodným počtem dosažených bodů, takže máme vlastně 2 vítěze) a tím pádem na 3. místě se umístil David Červený ze 4.E.

Všem soutěžícím děkujeme za snahu a vítězům samozřejmě gratulujeme!

Ing. Helena Linhartová, Ing. Jana Šimůnková

Soutěž v orientaci na "slepé" mapě

V hodinách zeměpisného semináře ve 3. A procvičujeme orientaci na mapě prostřednictvím počítačových programů. A protože nás to baví, rozhodli jsme se vyzvat k soutěži i prváky a druháky. V tak trochu hektickém předvánočním čase jsme se sešli v úterý 18. prosince postupně po ročnících v počítačové učebně. Ze třinácti žáků prvního ročníku a sedmnácti žáků druhého ročníku postoupilo do finále s "nasazenými" třeťáky osm nejlepších. Soutěž na počítači je nejen o vědomostech, ale i o rychlosti a postřehu. Jednotlivé soutěže, v nichž se k označeným místům ve slepých mapách přiřazovaly města České republiky i Evropy, státy Evropy i světa, ale i vlajky, byly velice vyrovnané. Proto se umístili na prvním (až druhém) místě se shodným počtem bodů hned dva žáci, Ondra Tůma 1. B a David Ciple 2. B. Také na dalším, tedy třetím místě, je více žáků: Jakub Moravec 1. C, Mirek Koníček 2. D, Honza Brom 2. C a Daniel Švec 3. A.

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme výhercům! Užili jsme si to :)

PaedDr. Jiřina Škodová

Návštěva divadelního představení v angličtině

On 11th of December the second year classes went to DDM Ulita to see a play called The Winter's tale, written by William Shakespeare. It's a classical story about a king whose jealousy ends up casting out his own daughter. The acting was delightful and the actors spoke English understandably. All and all I personally enjoyed the play.

Kryštof Závodský, 2. B