Obchodní akademie Kubelíkova

Zájezd do Petrohradu

Vážení rodiče, milí žáci, v termínu od 28. 4. do 5. 5. 2019 pořádá naše škola zájezd do ruského Petrohradu.

Podrobné informace o zájezdu naleznete v přiloženém letáčku zde.

Mgr. Šárka Kyselá

Štafetový maraton

OA Kubelíkova se 10. 10. 2018 zúčastnila studentského štafetového maratonu "Dělej, co tě baví" ve Stromovce. Devět žáků běželo úsek dlouhý 4,2 kilometru. Desátý úsek běžel pedagogický pracovník. Akce měla doprovodný program, který se týkal bezpečnosti běžců na silnici, prezentace cestovatelských zážitků, soutěží.

Počasí nám dopřálo krásný slunečný den a všichni závodníci si proběhnutí v parku užili, včetně pedagogického pracovníka.:-)

Mgr. František Hoffmann

stafetovy.maraton.jpg

Sportovní liga ve velké kopané

V polovině měsíce října se výběr našich fotbalistů sešel na prvním kole Sportovní ligy středních škol ve velké kopané. Naše škola vsadila na mladší borce a jak se nakonec ukázalo, tak úspěšně. Naše základní jedenáctka s mohutným brankářem  předvedla famózní výkony a ve třech zápasech neobdržela ani branku. S výsledky 9:0, 3:0 a 5:0 jsme mohli slavit první místo a těšit se z postupu do celopražského finále, kde se v dubnu utká 10 nejlepších výběrů Prahy.

Všem našim fotbalistům děkujeme za skvělé výkony a vzornou reprezentaci školy.

sportovni.liga.fotbal.1.jpg

sportovni.liga.fotbal.2.jpg

Světluška

V pondělí 10. září se naše třída zúčastnila dobročinné akce pro Světlušku a vyzkoušela si tento nelehký úkol. Jedná se o dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Poskládali jsme si papírové lucerničky, dostali několik prodejních předmětů, oblékli se do reklamních triček, nasadili tykadla a vyrazili do ulic. Rozmístili jsme se na 4 hodiny po Praze a snažili se pro organizaci získat co nejvíce finančních příspěvků. Lidé byli velmi milí a štědří.

Podařila se nám vybrat opravdu slušná částka a máme radost, že jsme takto mohli pomoci dobré věci.

Třída 3. A

Zájezd do Berlína

První den našeho zájezdu do Berlína jsme navštívili Neues Museum. Viděli jsme budovu radnice Rotes Rathaus a gotický kostel Marienkirche. Odpoledne jsme se prošli na náměstí Alexanderplatz, kde jsme měli možnost nahlédnout do pár obchodů. V podvečer jsme vyjeli rychlovýtahem na televizní věž Fernsehturm, odkud byl z výšky 307 m krásný výhled. Ještě než jsme se jeli ubytovat, krátce jsme se zastavili u 1,3 km dlouhého úseku berlínské zdi (slavné East Side Gallery), známého především pro působivé množství grafittů.

Náš další den začínal vyhlídkovou plavbou lodí po řece Sprévě kolem nejznámějších berlínských památek. Poté jsme se přesunuli k Památníku holocaustu a k Braniborké bráně (Branderburger Tor), historický milník oddělující západní Berlín od východního.  Vydali jsme se také k budově bývalého Říšského sněmu, Reichstag. Pěší prohlídku jsme zakončili u  Checkpoint Charlie, dřívějšího přechodu mezi východním a západním Berlínem.

Poslední den jsme navštívili partnerskou školu, kde byl pro české žáky připraven program. Ještě v autobuse jsme byli rozděleni do čtyř skupin. Šití, dílny, matematika, němčina. Jedna hodina trvala 60 minut. Skupina, do které jsem byl zařazen, se šla podívat na hodinu němčiny, do 10. třídy, kde jsme poslouchali prezentace studentů o knížkách, které četli. Jiná skupina navštívila hodinu šití, kde měli možnost si vyzkoušet práci na elektrických šicích strojích a ušít si něco pro sebe. Další skupina si v rámci dílen vyzkoušela např. vrtání a výrobu klíčenek. V hodině matematiky zase naši žáci viděli, jak lze propojit teorii matematiky s praxí. Poté nás znovu rozdělili do skupin a dali každé skupině  žáka, který nám vyprávěl o škole a my jsme to zapisovali do pracovního listu. Žáci se snažili říkat nám všechno, ale chvílemi jsme měli problém porozumět berlínskému dialektu. Potom jsme odjeli na Alexanderplatz, kde jsme měli čas na nákupy a kolem půl čtvrté jsme se vydali zpět do Prahy.

Tereza Honzáková a Maruška Nguyen, 3. D, David Ciple, 1. B

berlin.18.1.jpg berlin.18.2.jpg

Ekonomické soutěže

Dne 6. 6. 2018 se žáci Malečková Kateřina 3. D, Šmejkal David 3. C a Jandíková Lucie 3. B zúčastnili soutěže Ekonomický trojboj v OA Dušní. Vybojovali 3. místo.

Dne 7. června se žáci ze 2. A Šorf Dominik a Miler Marek zúčastnili soutěže IT Zeus v OA Resslova 5.

Blahopřejeme.

Ing. Jana Šimůnková

3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 - obor Ekonomické lyceum

3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 - obor Ekonomické lyceum bylo ukončeno!

Kritéria 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 - obor Ekonomické lyceum.