Obchodní akademie Kubelíkova

Náhradní výuka na den 25. 4. 2018

Královská cesta s pracovními listy

• 1. A (Fa) - Prašná brána - 9:30
  • 1. B (Ma) - Prašná brána - 9:00
  • 1. C (Hi) - Prašná brána - 8:30
  • 1. D (Po) - Prašná brána - 10:00

Vyšehrad s pracovními listy

• 2. A + 3. A (Mu, Pi) - metro Vyšehrad - 8:30
  • 2. B + 3. D (Hk) - metro Vyšehrad - 8:30
  • 2. C + 3. C (Ře, Pa) - metro Vyšehrad - 9:00
  • 2. D + 3. E (Hf) - metro Vyšehrad - 9:00

3.ročník

Sportovní kurz + Vyšehrad + soutěž

• 3. B (Ky) - soutěž - metro Hradčanská - 8:30

Upozornění

Ve dnech 30. dubna a 7. května 2018 je vyhlášeno ředitelské volno. Výuka neprobíhá.

Úřední hodiny jsou v těchto dnech od 8 do 12 hodin.

Deutsches Theater

Am 9. April waren wir im Theater. Nur wenige Schüler unserer Schule haben diese Vorstellung in deutscher Sprache besucht. Wir haben zwei schöne Märchen von Brüdern Grimm gesehen. Das erste Märchen erzählte über ein Mädchen, das Brennnessel liebte. Das zweite Märchen hieß Rapunzel und es war eine Geschichte von einem Mädchen, das in einem Turm gehalten wurde. Die Vorstellung hat uns sehr gefallen.

Tereza Kalová 3. A, Tereza Poštolková 3. C

Německé divadlo

Filmová noc

Dne 9. 3. 2018 se již tradičně na naší škole konala Filmová noc čtvrtých ročníků. Studenti přišli do školy v toto páteční odpoledne, aby nejen zhlédli filmy k maturitě, ale hlavně aby zažili školu trochu jinak. Pizza k večeři již byla pouze příjemným bonusem tohoto pátečního večera, i když, jak se může zdát, o pizze to bylo především...

Ohlasy studentů čtvrtých ročníků:

Karin: „Výhodou filmové noci bylo výjimečné parkování na dvoře, nejlepším filmem byl Milionový závod.“

Simča: „Lidí bylo hodně, bohužel pizzy bylo málo, atmosféra byla příjemnější než při klasických hodinách.“

Gabriela: „Výběr filmů byl znamenitý, avšak nedostatek pizzy mě značně rozladil.“

Barbora: „Počet objednaných pizz mě silně rozbouřil, ale filmy byly příjemné.“

Barbora: „S výběrem anglických filmů jsem byla velmi spokojená.“

Dan: „Ani mi tak nešlo o filmy, jako být se svými přáteli.“

Co dodat? Snad jen - tak zase napřesrok, tentokrát se studenty budoucích čtvrtých ročníků.

Mgr. Jana Srbová

Filmová noc Filmová noc

Třeťáci a Coca Cola

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 se konala exkurze třetích ročníků (3. C a 3. D).

Exkurze začala prezentací firmy Coca-Cola HBC Česko a Slovensko o její historii, o tom, jak nápoj vznikl a celý příběh koly od obyčejné směsi až po jedno z nejznámější pití celého světa a druhé nejvíce používané slovo na světě (tím je myšleno slovo Coca Cola).cocacola

Během celé exkurze jsme měli přístup k neomezenému přísunu tekutin a to jak už k zmiňované Cole, tak i k nápojům značky Fanta, Sprite, Bonaqua a další včetně novinek.

Po prezentacích jsme měli možnost se jít podívat do výroby, kde se dělají plastové lahve, kde se plní lahve, plechovky a skla limonádou a kde se nalepují etikety. Bohužel velká část výroby se rekonstruuje a staví se nové linky, které pomohou zefektivnit výrobu. Každý si mohl s sebou odnést proformu, ze které se vyfukují plastové lahve.

Exkurze se všem studentům velice líbila, jen není jisté, jestli se jim líbila jen ta exkurze nebo to, že jste mohli vypít Coca Coly tolik, kolik jste jen chtěli. Na závěr jedna pravda, Coca Colu neberme jako pití, ale jako cukrovinku něco, čím si občas osladíme a zpříjemníme život.

Ing. Eva Kopicová, Tomáš Trkulja, 3. C

cocacola2

Světový den vody 2018

22. března jsme si ve škole připomněli Světový den vody, školou zněly písničky o vodě, studenti i profesoři zkusili vyplnit testík, vytvořit básničku a stateční ochutnali 3 vzorky vody. V nabídce byla studniční, kohoutková a balená. A světe div se, nejlépe chutnala balená kojenecká voda a studniční.

Ing. Miroslava Ficová

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Dne 14. 3. 2018 se na OA – Dušní konalo krajské kolo soutěže v ruské konverzaci, které se poprvé zúčastnili také 3 žáci naší školy.

V kategorii mladších žáků naši školu reprezentoval Lukáš Staněk (2. A), který se umístil na 6. místě, za starší žáky se soutěže zúčastnil Jan Šmejkal (3. C), který obsadil dělené šesté místo a v kategorii rodilých mluvčí se předvedla Khrystyna Matveyev (3. B), která se umístila na 1. místě, díky čemuž postoupila do celostátního kola, které se uskuteční 24. dubna v Ruském středisku vědy a kultury v Praze.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Mgr. Šárka Kyselá

ruska.konverzace.18