Obchodní akademie Kubelíkova

Od školního roku 2020/2021 otevíráme nový obor!

Pro školní rok 2020/2021 nově otevíráme obor vzdělání

78-42-M/02 Ekonomické lyceum,
ŠVP Sportovněmanažerské lyceum
.

Podrobnější informace zde

Zájezd do Londýna

V září se naše škola zúčastnila zájezdu do Londýna. Na akci se sešli studenti druhých, třetích a čtvrtých ročníků. Během pobytu v Londýně nám velmi přálo počasí. Celý zájezd byl plný krásných zážitků. Navštívili jsme spoustu památek a zajímavých míst.

Prvním místem, kam jsme zavítali, byl Greenwich, kde nás vysadil autobus hned při příjezdu do Londýna. V Greenwich jsme měli možnost vidět Royal Observatory a nultý poledník. Odtud jsme se přesunuli do City of London, kde jsme si udělali procházku kolem Tower Bridge a Tower of London. Dále jsme pokračovali k St. Paul's Cathedral. Zde jsme měli rozchod, abychom si mohli dojít na oběd nebo se podívat po okolí. Následně jsme se opět sešli a jeli autobusem na domluvené místo, kde si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny.

Následující den ráno jsme společně vyrazili do města Salisbury, kde jsme navštívili Salisbury Cathedral. Zde jsme dostali možnost jít se podívat po městě a projít si různé obchody. Poté jsme se přesunuli ke Stonehenge, kde jsme absolvovali o krátkou procházku. Dále jsme pokračovali autobusem do Winchesteru, kde jsme si prohlédli Winchester Castle, v němž je uchován Kulatý stůl krále Artuše. Udělali jsme si procházku po městě a tím jsme zakončili další den.

Poslední den jsme strávili v Londýně. Pro začátek jsme si užili krásnou procházku po Hyde parku, odkud jsme došli až na Oxford Street, kde jsme měli rozchod na nákupy a na oběd. Poté jsme měli sraz na Soho Square. Z tohoto náměstí jsme se vydali přes město přímo k London Eye, kde mělo několik studentů objednanou projížďku. Výhled z London Eye byl naprosto skvělý a velice zajímavý. Když jsme se opět všichni sešli, jeli jsme lodí na domluvené místo, kde na nás čekal autobus. Navečer jsme vyrazili na cestu zpět do Česka.

Žákyně 4. B

Dnes 27. září 2019 výuka končí ve 13:20 hodin z důvodu celoškolního projektu.

Informace k zájezdu do Londýna 16. 9. - 20. 9. 2019

Sraz: pondělí 16. 9. 2019 v 12:30 hod. na náměstí Jiřího z Poděbrad, odjezd ve 13 hodin.

Příjezd: pátek 20. 9. 2019 v odpoledních hodinách na stanici MHD Želivského.

K odjezdu budete potřebovat potvrzení o bezinfekčnosti a plnou moc, které si můžete stáhnout zde.

Zároveň přikládáme pokyny k zájezdu, kde naleznete veškeré potřebné informace, ke stažení zde.

Celostátní olympiáda z ruského jazyka

Naší žákyni Hanně Feyer byl v pondělí 10. června 2019 v Brožíkově síni Staroměstské radnice předán pamětní list za úspěšnou reprezentaci školy v celostátní olympiádě z ruského jazyka. Oceněné žákyni gratulujeme a přejeme další úspěchy.

olympiada.RUJ.19

Výsledky 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

Informace k přijímacímu řízení na tel. čísle: 725 834 356, 222 119 221.

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ si osobně vyzvedne zákonný zástupce uchazeče v kanceláři školy od 22. 5. 2019 - úřední hodiny studijního oddělení 7:30 - 15:30.

Zároveň s převzetím rozhodnutí o přijetí můžete odevzdat ZÁPISOVÝ LÍSTEK a jazykový dotazník.

Prosíme Vás, pokud jste rozhodnuti na naši školu nenastoupit, dejte nám co nejdříve vědět na telefonní číslo: 222 119 221, 725 834 356, abychom mohli na Vámi uvolněné místo přijmout dalšího uchazeče.

V případě, že jste obdrželi rozhodnutí „nepřijat, ale splnil kritéria“ a máte zájem studovat na naší škole, můžete do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí podat odvolání v kanceláři školy: Obchodní akademie, Praha 3, Kubelíkova 37.

Výsledky přijímacího řízení ke stažení

78-42-M/02 Ekonomické lyceum

Jazykový dotazník ke stažení

3. kolo přijímacího řízení pro přijetí do 1. ročníku pro školní rok 2019/2020 pro obor vzdělání 78-42-M/02 Ekonomické lyceum ke stažení.